MUSEL SOM ODÍSŤ, NO ADRESOU SOM STÁLE V MESTE, KTORÉ MILUJEM

Už dlhšie sme mali doma nezhody. Nedarilo sa mi, prišiel som o prácu a schopnosť platiť nájom drahého bytu. Namiesto spoločného riešenia prišiel rozchod a musel som konať. Internet bol plný pracovných ponúk v zahraničí, kde agentúra k práci poskytovala aj ubytovanie. V ubytovni však nie je možné zriadiť si adresu a aj tak som chcel ostať Novovešťan a občan SR, pretože ma zaujímalo dianie v meste a chcel som sa aj naďalej zúčastňovať komunálnych volieb, mať tu svojho lekára a zachovať si poznávacie značky na aute . Navyše som tu mal rodičov, kamarátov, srdce. A tak som hľadal možnosti, ako si zachovať miestnu adresu bez toho, aby som musel niekoho obťažovať svojou poštou a menom. A riešenie som našiel.

Keďže som mal v pláne sa osamostatniť, mať svoje súkromie a kontrolu nad poštou, tak som chcel svoj vlastný trvalý pobyt, nie len prechodné bydlisko. A pomocnú ruku mi dalo práve SídloSNV. Získal som dôveryhodnú adresu so súpisným číslom a vlastnou poštovou schránkou v peknej budove, na strategicky výhodnom mieste a taktiež ďalšie služby s tým spojené, ktoré SídloSNV ponúka. Notifikáciu o prijatej pošte, preposielanie a skenovanie pošty, pravidelnú a dôstojnú komunikáciu a samozrejme úsporu peňazí, pretože som nemusel platiť nájom drahého bytu. Aspoň zatiaľ, kým sa nerozhodnem vrátiť a zariadiť si vlastnú domácnosť, v ktorej sa budem  zdržiavať a snáď v nej založím aj svoju rodinu.

Aj keď pracujem v zahraničí, zachoval som si status Novovešťana. Taktiež mám svojho lekára a komunikujem s rovnakými úradmi, ako predtým, než som odišiel. Viem totiž, že raz, keď sa naskytne vhodná pracovná príležitosť v Spišskej Novej Vsi, tak sa tu vrátim a všetko bude tak, ako predtým. Tu chcem totiž raz vychovávať svoje deti, tu budú chodiť do škôlok a do škôl, kým nevyrastú a nerozhodnú sa, či budú chcieť ostať, alebo odídu preč a zriadia si adresu niekde inde.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *