O PODNIKANÍ: AKO SOM SA ROZHODLA KLIENTOM POMÁHAŤ S ADRESOU

A tak sa rozhodla:

„Poskytnem svoju adresu tým, ktorí to potrebujú a pomôžem im tak získať výhody prechodného, alebo trvalého pobytu, či virtuálneho sídla v našom meste.“  

Prišlo jej to ako dobrý nápad, aj keď v menšom meste, avšak plne vybavenom úradmi, školami, dopravou, s možnosťou nájsť si prácu, kultúrne žiť, vzdelávať sa, aj sa zabaviť. Do takého mesta by chcelo mnoho ľudí patriť a mať tam svoju adresu. A kde je dopyt, tam by mala vzniknúť aj kvalitná a férová ponuka.

Kde sa však rodí niečo nové a človek sa začne snažiť, tam prídu aj výkriky tých, ktorým sa nevedie dobre a iba z princípu spochybňujú každého, komu sa darí tvoriť nejaké hodnoty. A nebolo tomu inak ani v jej prípade. Rozbiehala podnikanie, obchodné záležitosti, marketing a všetko šlo podľa plánu. A práve preto bola pre poniektorých klamárkou, zlodejkou, podvodníčkou. Aj keď ju nepoznali. Mrzelo ju to, pretože to bola jej firma, jej výtvor, jej srdce a snaha, no s jedovatými jazykmi a provokatérmi sa bojovať nedalo. Bolo to zbytočné. Energiu radšej investovala do ďalších krokov, ktoré priniesli svoje ovocie v podobe nových klientov. A ich spokojnosť bola čerešničkou na torte, ktorú sa snažila upiecť tak, aby sa jej chuť lahodne rozplývala na jazyku. Ak by chcela úmyselne podvádzať a škodiť systému, našla by si dômyselnejší a jednoduchší spôsob.

Dobre vedela, komu svojou firmou poskytuje výhodné služby a ostatné šlo bokom. O tom je predsa podnikanie – jasný zámer a činnosť pod vlastným menom, na dosahovanie zisku. Činnosť, ktorá ju živila a pomohla ňou desiatkam ľudí, alebo firiem. Starala sa o ich zázemie, úradné záležitosti, vybavovanie pošty, administratívu a to všetko podpísala vlastnou tvárou, menom, nehnuteľnosťou, adresou a svedomím. A to nemohol ponúknuť každý. Bola férová a to isté očakávala od klienta. Radšej oželela zárobok a podozrivého klienta odmietla, ako by mala adresu kontaminovať niekým podozrivým, kto je v problémoch, hrozia u neho veľké problémy a úmyselne chce zneužiť jej služby. A o problémy nestála. Ponúkala svojim klientom útočisko, riešenia, či využívanie výhod, ktoré získavali zriadením virtuálneho sídla, alebo trvalého pobytu.

Mrzeli ju uštipačné poznámky neznalých ľudí, že ide o podvod a schránkové firmy by mali byť zrušené, aby vôbec neexistovali. Ľudia totiž sledujú správy a prehnane na ne reagujú. Nevedia pochopiť, že nie každý podnikateľ a firma sú podvodníkmi, nie všetci okrádajú zákazníkov, zamestnancov a dodávateľov. Pojem „schránková firma“ sa stala strašiakom a synonymom slova „podvod“. Nie všetci ale hľadajú túto možnosť kvôli finančným podvodom. To je ako tvrdiť, že  každý predavač v obchode je drogový díler, lebo predáva tabakový tovar či alkohol.

Podstatou poskytovania virtuálneho sídla firmám, je uľahčiť im podnikanie v začiatkoch, ponížiť náklady, alebo ak nechcú mať ako miesto podnikania uvedenú adresu svojho bydliska, či už z dôvodov osobných, rodinných, diskrétnych. Taktiež nie každá firma potrebuje reálnu kanceláriu a stačí im iba niekto, kto prevezme ich poštu. Mnohí podnikajú na cestách, alebo majú home office; kancelária so zariadením by ich vyšla zbytočne draho. Vhodná pomoc je to aj pre zahraničné firmy, ktoré potrebujú zamestnávať ľudí na Slovensku, alebo realizovať zákazky pre samosprávy, ktoré nemôžu obchodovať s firmou so zahraničným sídlom.

Svojimi službami však uľahčovala život aj obyčajným ľuďom a to so zriadením prechodného, alebo trvalého pobytu, ktoré je iba údajom v občianskom preukaze, nie pobytom na danej adrese. Tým mali títo klienti vyriešený problém s lekármi, školami, parkovaním, úradmi, preberaním pošty. Pretože nie je také jednoduché získať trvalý pobyt od majiteľa bytu, v ktorom niekto platí nájom a býva tam. Musí totiž súhlasiť majiteľ nehnuteľnosti. A tak niektorí ľudia bývajú inde, než majú uvedené v občianskom preukaze, aby sa tak mohli zaradiť do života v danom meste a využívať v ňom výhody, ako jeho bežní obyvatelia.

Či ľutujem, že som sa do tohto podnikania pustila? Všetci tí spokojní klienti sú pre mňa zadosťučinením a dostatočným ukazovateľom, že som urobila dobre.“

 

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *