PONÚKAM REMESELNÉ SLUŽBY: Ako mi virtuálne sídlo pomohlo pri podnikaní

Už ako učňa ma bavilo remeslo a vedel som, že sa ním raz budem živiť, pretože poctivá ručná práca má naozaj zlaté dno, tak ako som to videl u starších, zručných remeselníkov. Býval som však na dedine za mestom, kde som v rodičovskom dome postupne vybavoval dielňu a pripravoval sa na podnikanie. Nemohol som si dovoliť vlastnú dielňu s kanceláriou na nejakom vhodnejšom a dostupnejšom mieste, kde by ma mohli ľudia nájsť aj náhodne z ulice, vidieť moju menovku a schránku na udržiavanej budove v centre mesta. A po prieskume trhu a stanovení cieľovej skupiny som sa iba uistil, že potrebujem, aby moja firma figurovala v meste, čo predstavovalo vyššie náklady, vyšší nájom, no aj vyššie zisky.

Našiel som však riešenie. Sídlo firmy som predsa nemusel mať uvedené na mieste, kde som sa venoval výrobe. A tak som využil možnosť virtuálneho sídla vo výhodnej časti mesta, čím som získal dostupnú polohu bez vlastnenia budovy, či kancelárie. Túžil som po veľkom množstve zákazníkov a objednávok a kto by už len hľadal remeselníka v spojení s malou dedinou? Takto ma však mohli aj na internete nájsť so sídlom v meste, čím moja firma stúpala na hodnote. Dopyt v meste bude vždy väčší, ako na dedine a už je úplne jedno, kde budem svojim výrobkom vdychovať život. Odbremenil som sa tak zároveň od všetkej tej pošty, prospektov, letákov, listov a zásielok.

S možnosťou zriadenia virtuálneho sídla som tak získal výhodnú polohu, dostupnosť, dôveryhodnosť, konkurencieschopnosť, znesiteľné náklady, lepšiu pozíciu vo vyhľadávačoch a prístup k pošte, ktorá sa mi nehromadila doma.

Na mojej adrese sa vynímalo mesto, nie nejaký zapadákov, kde som pobehoval v špinavých montérkach, no rád za všetkých zákazníkov, ktorých som týmto krokom získal.

Virtuálne sídlo odporúčam všetkým remeselníkom a ľuďom poskytujúcim služby, ktorí chcú byť zastihnuteľní, no zároveň na svoju prácu potrebujú pokoj a ticho na odľahlom mieste. Je to dômyselné a finančne zvládnuteľné.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *