PRÁCA Z DOMU NIE JE LEN PRE MAMIČKY NA MATERSKEJ

V týchto neľahkých časoch mnohí ľudia hľadajú možnosti práce z domu. A tie možnosti pre šikovných a vynaliezavých ľudí tu naozaj sú. Veď napokon, mnoho ľudí sa živí z domova, alebo na cestách. Navyše, je to pohodlné, bezpečné a šetrí to čas. Za mnohé môžeme vďačiť aj online svetu. Povieme vám o pár možnostiach, vhodných nielen pre mamičky na materskej, ale pre každého šikovného a kreatívneho človeka.

Aj materská dovolenka je príležitosťou zohnať si prácu na doma a tak byť nablízku svojmu dieťaťu a popritom si privyrobiť. Či už ide o online služby, poradenstvo, výrobu. Často je práve malé dieťa v domácnosti inšpiráciou na výrobu niečoho – šité hračky na spanie, podbradníky, voňavé mydlá, sviečky, darčekové koše, šperky, torty, oblečenie pre deti, či sypané čaje, ktoré môžete nielen vyrábať, ale aj predávať na svojom e-shope. Môžete sa začať zaujímať o cvičenia na doma s mamičkami a buď osobne, alebo cez webkameru tieto spoločné cvičenia viesť. Mnohé firmy taktiež ponúkajú možnosť práce na doma pre mamičky, či už na rôzne poradenstvo, konzultácie, klientsky servis, či vyhľadávanie zamestnancov.

Práca z domu ponúka slobodu, možnosť realizovať vlastné projekty a zarobiť si na seba iba prostredníctvom internetu a vynaliezavosti.

Ak nie ste skúsený grafik, programátor či bloger, nikdy nie je neskoro začať sa to učiť z rôznych náučných videí. Vždy sa nájde niekto, kto hľadá služby grafika, copywritera, fotografa, účtovníka či programátora. A možno si raz vyberú aj vás.

Veľký boom zažívajú aj podcasty a celkovo hovorené slovo. Ak máte čím prispieť a máte dar reči, môžete to skúsiť a kto vie, možno si k vám nájde cestu množstvo poslucháčov. A nemusíme obzvlášť spomínať, že sa dá pekne zarobiť na reklame, či už na svojich sociálnych sieťach, webe, alebo na akejkoľvek činnosti, ktorú sleduje verejnosť.

Môžete si vymyslieť vlastnú značku s čímkoľvek. Dnes nájdete lacných výrobcov, ktorí sa vám postarajú o všetko. O výrobu, o prijímanie objednávok, o zabalenie, aj odoslanie, takže s tovarom vôbec neprídete do kontaktu. Len sa staráte o marketing, sociálne siete, web, eshop a inkasujete.

Ak sa venujete niečomu, čo ľudia vyhľadávajú ako poradenstvo, pretože to sami nedokážu, môžete na scénu nastúpiť vy. A vieme, že za služby sa taktiež platí. Aj za rady, za myšlienky, za inšpirácie, za zábavu. Pretože sa všetky peniaze netočia iba okolo tovaru, ale aj okolo služieb. Výživové poradenstvo, online psychológ, blog konzultant, textovanie videí, recenzie kníh, filmov či reštaurácií, správa sociálnych sietí pre firmy … .

Všetkému sa môžete venovať buď na fulltime, alebo ako doplnok k svojej práci. Každopádne online podnikanie, či práca z domu a handmade, tu majú svoje miesto a v dnešnej ťažkej dobe tieto možnosti vyhľadáva stále viac a viac ľudí.

Ak by sa vám niečo z toho páčilo, no myslíte si, že to nedokážete, tak sa pozrite na ľudí, ktorým sa to podarilo. A koľko ich je. Mnoho činností, ktoré začnú ako práca z domu, sa dajú vykonávať kdekoľvek ste a kedykoľvek chcete – na výlete, na návšteve, v kaviarni, ráno, večer, o polnoci. Aké slovo sa vám pri tom vybaví? Sloboda.

V prípade, že nechcete popri práci z domu zaťažovať svoju domácnosť firemnou poštou a nechcenými návštevami, radi vám pomôžeme so sídlom a adresou u nás.

 

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *