PRE KOHO JE VHODNÉ ZRIADIŤ SI VIRTUÁLNE SÍDLO

Virtuálne sídlo má mnoho výhod a to pre rôzne typy ľudí, či už pre tých, ktorí chcú byť zastihnuteľní, alebo pre tých, pre ktorých je dôležitá anonymita. Taktiež je nutné podotknúť, že „virtuálne“ neznamená, že sídlo neexistuje a že je to iba nejaký údaj vo virtuálnom svete. Virtuálne sídlo má svoju adresu v reálne postavenej a funkčnej budove, v ktorej sú poskytovatelia tejto služby, aby sa mohli starať o záujmy klientov.

 

A pre koho je teda služba vhodná?

 

– Pre podnikateľov zo všetkých kútov Slovenska – Virtuálnym sídlom získajú anonymitu a prestíž adresy na strategicky výhodnom mieste, v dôveryhodnej budove, ktorú vlastní poskytovateľ služby. Riziko rôznych kontrol z úradov je taktiež nízke a je jedno, či ide o začínajúceho podnikateľa, alebo majiteľa veľkej firmy.

– Pre ľudí, ktorých profesia si nevyžaduje sedieť každý deň a pravidelne v kancelárii, dielni, či výrobnej hale, ale stačí im počítač, mobil a pracujú na cestách, z kaviarní, na dovolenke…. , no potrebujú mať stálu adresu, sídlo a občas priestor na zasadnutia v priestoroch, ktoré sú formálnejšie a vhodnejšie, ako sedieť s klientom v nejakom podniku, kde to nie je diskrétne, alebo vhodné. Ide o rôznych programátorov, copywriterov, redaktorov, finančných sprostredkovateľov, grafikov, účtovníkov, programátorov, návrhárov a podobne.

– Pre majiteľov e-shopov, ktorí chcú a potrebujú v očiach zákazníka pôsobiť dôveryhodne a ako sidlo nemať uvedenú adresu svojho bydliska.

– Pre začínajúcich podnikateľov, ktorí si nemôžu dovoliť počiatočné náklady na vlastné priestory, zariadenie, réžiu a servis. S virtuálnym sídlom ušetria a na adrese ich podnikania nebude stáť stará, rozpadávajúca sa kancelárska budova.

– Pre zahraničných klientov, ktorí chcú expandovať aj na Slovensko a stačí im iba kontaktná adresa. Bez zbytočných investícií tak s virtuálnym sídlom získajú potrebný a postačujúci balíček služieb.

– Pre ľudí, ktorí často cestujú a chcú byť zastihnuteľní poštou. Využívajú preto možnosť preberania pošty, jej notifikáciu, skenovanie, preposielanie, prípadne ďalšie služby.

 

Všeobecné zhrnutie výhod virtuálneho sídla oproti sídlu firmy v dome, či byte:

 

Anonymita
Oddelenie pracovného od súkromného života
Výhodná adresa
Nižšie riziko kontrol z úradov a polície
Bez rizika exekúcie osobných vecí
Ochrana pred nechcenými návštevami doma
Na adrese poskytovateľa sú iba overení a seriózni klienti
Podstatne nižšie náklady, ako pri kúpe a zariadení vlastných priestorov a zariadenia
Profesionálny balíček služieb – preberanie, notifikácia, skenovanie, preposielanie pošty

 

Samozrejme, že všetko má aj svoje nevýhody a nie každá služba je vhodná pre každého. Služba virtuálneho sídla je spoplatnená, čo sú ale podstatne nižšie náklady, ako pri vlastných priestoroch a starostlivosti o nich. Často sú služby poskytované na menej zaujímavom mieste a v budovách, ktoré nie sú veľmi vhodne strategicky umiestnené, sú ďaleko od úradov, alebo doprave menej dostupné. Preto treba zvoliť správneho poskytovateľa, overiť si ho a sledovať skúsenosti a odporúčania od iných klientov.

Služba virtuálneho sídla sa nehodí pre tých, ktorých klienti pravidelne vyhľadávajú, chcú a potrebujú sa stretávať, pretože to ich zameranie vyžaduje a teda potrebujú vlastný imidž firmy, vlastné a jedinečné zariadenie vlastných priestorov, potrebujú vytŕčať z davu a byť viditeľní. V takomto prípade by mohlo byť virtuálne sídlo a jeho z časti anonymné, neosobné prostredie, skôr odpudzujúce.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *