VÝHODY SPOLOČNOSTI S RUČENÍM OBMEDZENÝM. So založením firmy Vám pomôžeme

Aj tam, kde sa vytvára dojem, že je nemožné nájsť si zamestnanie, sa dá pracovať a zarábať na seba. Riešením je podnikanie, za ktorým nemusí stáť veľká investícia a môžete svojou šikovnosťou dosiahnuť stabilný príjem. Stačí vedieť, akým smerom sa chcete uberať, v akej oblasti pôsobiť a vytvoríte si plán. Svet vždy praje ľuďom, ktorí sa chcú živiť tým, čo ich baví, na čo majú predpoklady, talent, vzdelanie a vedomosti. Ak sa vedia správne a včas rozhodovať.


Je niekoľko možností, akou formou podnikať. Obľúbenejšou, bezpečnejšou a pôsobiacou prestížnejšie, ako živnosť, je spoločnosť s ručením obmedzeným. Má niekoľko výhod.

S „eseróčkou“ sa nemusíte báť, že prídete o svoj osobný majetok, pretože ten firemný je od neho striktne oddelený a ručíte len nim.

Založenie s.r.o. je zložitejšie, pretože okrem živnostenských listov je potrebné firmu zapísať do Obchodného registra. Radi vám však s vybavovaním pomôžeme, takže vaše povinnosti pri zakladaní s.r.o. budú minimálne.

Podmienkou pri zápise do Obchodného registra je uviesť pre svoje podnikanie sídlo. Ak ho nemáte, môžete si virtuálne sídlo založiť u nás a zároveň využívať jeho výhody, akými sú zníženie počiatočných nákladov na vlastnú kanceláriu, jej zariadenie a chod.

Pri s.r.o. je povinné viesť podvojné účtovníctvo, čo už ale v dnešnej dobe zjednodušuje rôzny software, alebo práca účtovníka. Výhodou je, že si do daňových výdavkov viete dať aj faktúry, ktoré ste ešte nezaplatili. Na rozdiel od živnosti platí v s.r.o. rovná daň 21% bez ohľadu na dosiahnuté príjmy a ak nemáte ako konateľ firmy príjem žiadny, neplatíte do sociálnej poisťovne odvody.

S.r.o. môže rásť navýšením vkladu, alebo pribratím ďalších spoločníkov, zatiaľčo živnosť je podnikaním jedného človeka. Taktiež názov firmy si pri spoločnosti s ručením obmedzeným môžete zvoliť tak, aby korešpondoval s vašou činnosťou, no pri živnosti je to vždy pod menom živnostníka, ku ktorému môže uviesť dodatok.

Prerušenie podnikania pri s.r.o. nie je zákonom ošetrené. Spoločnosť môže vstúpiť do likvidácie a tak zotrvať aj niekoľko rokov, počas ktorých neplatí žiadne dane ani odvody. Prerušenie sa môže kedykoľvek obnoviť.

Zrušenie je opäť zložitejšie, ako pri živnosti. Najvýhodnejšie, ak ste platcom DPH, je jej predaj. Tak môžete značne zarobiť.

 

So založením spoločnosti s ručením obmedzeným, ako aj so zriadením virtuálneho sídla vám radi a profesionálne pomôžeme. Ušetríme vám čas a peniaze a vybavíme väčšinu potrebných úkonov.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *