ZO ŽIVOTA: Strasti a útrapy pri získaní trvalého pobytu

Už dlhšiu dobu som sa vďaka novej práci zdržiavala v Spišskej Novej Vsi, no kvôli mnohým úradným úkonom som musela cestovať do miesta, kde som stále mala nahlásený pobyt, aj keď už iba z uvedením mesta, bez adresy. Kedysi to totiž bolo možné.  Aj kvôli úradom, parkovaniu, lekárom a ďalším službám a výhodám som potrebovala získať trvalý pobyt v meste, kde sa dlhodobo zdržiavam a žijem. Lenže tu som narazila na problém a obavy zo strany majiteľa bytu, ktorý mi ho prenajal. S mojim trvalým pobytom nesúhlasil, pritom jeho schválenie by neznamenalo, že získavam vlastnícke, alebo iné právo k užívaniu jeho nehnuteľnosti. Šlo iba o adresu. O evidenciu. Aj vybavenie by nebolo zložitým úkonom. Stačil súhlas majiteľa, predložený list vlastníctva a môj občiansky preukaz. Pri zrušení trvalého pobytu preukázanie riadneho ukončenia nájmu – napríklad písomnou dohodou.

Skúšala som osloviť aj iných majiteľov nehnuteľností – kolegov, aj známych, no taktiež mi nechceli kvôli rovnakým obavám vyhovieť. Pritom mi stačila iba adresa, nechcela som sa tam aj fyzicky zdržiavať.

Myslím si, že som celkom zodpovedná a seriózna osoba a tak mi prišli nemiestne obavy, že by vďaka nejakým mojím budúcim dlhom, alebo problémom chodili na danú adresu listy, upomienky, výzvy, alebo že by na dvere zaklopala polícia, či exekútor a vzal si všetko, čo by majiteľ bytu nemal ako dokladovať a dokázať, že je to jeho majetkom.

Uvedomovala som si, že najlepším a najjednoduchším riešením by bola kúpa vlastného bytu, no to mi vtedajšia finančná situácia nedovoľovala. Netušila som však, že získať trvalý pobyt je tak ťažké. Až kým som nezačala zisťovať viac.

Nakoniec som však našla uspokojivé riešenie môjho problému. Pri vyhľadávaní informácií o danej problematike som narazila na SÍDLO SNV – firmu, ktorá ponúkala možnosť trvalého pobytu v ich priestoroch, dokonca so službami preberania a evidencie pošty. Priestory majú vo svojom osobnom vlastníctve, blízko centra, neďaleko všetkých potrebných úradov a sú zabehnutí, s dobrým odporúčaním od ostatných klientov.

Všetkým, ktorí majú podobný problém so získaním trvalého, alebo prechodného pobytu, odporúčam toto riešenie.

 

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *