NOVELA ZÁKONA O OBCHODNOM REGISTRI: Strasti a útrapy pri zápise do OR

Ak chcete všetko zvládať bez nepríjemností a zbytočných poplatkov za administratívne chyby, sledujte aktuality a novely zákonov, ktoré by sa mohli týkať vás a vášho  podnikania. Aby to napríklad nedopadlo aj takto:

 

1. 7. 2020, blízka budúcnosť, ovplyvnená legislatívnymi zmenami:

Rozhodol som sa podnikať v oblasti predaja výživových doplnkov a tak som podal návrh na zápis s.r.o. do Obchodného registra a to v listinnej podobe, pretože som bol neznalý dôležitých zmien, že toto je možné už iba elektronicky. Súd teda na návrh na zápis s.r.o. neprihliadol a musel som návrh podať opakovane – elektronicky.

Tak som to teda skúsil druhýkrát. Podal som návrh na zápis s.r.o. do Obchodného registra elektronickou formou, opäť však chybne, keďže som návrh neautorizoval elektronickým podpisom. Súd opäť na návrh neprihliadol a tak som to skúsil do tretice.

Návrh na zápis do OR som poslal elektronickou formou, s potrebnou autorizáciou, no vyskytol sa problém, pretože prílohy boli príliš veľké na to, aby sa dali k návrhu priložiť. Prílohu som teda poslal v listinnej podobe a v elektronickom návrhu na zápis spoločnosti do OR som pripojil vyhlásenie s dôvodom, prečo som prílohy neposlal elektronicky. Zároveň však tieto prílohy museli byť do 15 dní súdu doručené. To som prešvihol o dva dni a teda súd na návrh neprihliadol a s.r.o. nezaregistroval. S podnikaním som to myslel vážne a tak som to musel absolvovať znova, bezchybne, v správnych lehotách, čo sa mi zároveň predražilo o nový súdny poplatok.

A konečne úspešne. Úkon, ktorý mohol byť jednoduchý a lacný, sa mi predĺžil o opravy a navýšil o ďalšie poplatky. Po tejto skúsenosti sa snažím byť v obraze, aby mi žiadne dôležité zmeny neušli.

 

Sledujte zmeny v zákone a dátumy ich platnosti, aby ste predišli prípadným komplikáciám. Ušetríte svoj čas a peniaze. Vo vlastnom záujme myslite dopredu a buďte znalí zákonov, pretože legislatíva a pravidlá pre podnikanie sa neustále menia. Určite to stojí menej, než opätovné poplatky za ten istý úkon a sankcie.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *