UPOZORNENIE Z FINANČNEJ SPRÁVY: POZOR NA PODVODNÝ EMAIL

Finančná správa varuje verejnosť pred zvyšujúcim sa počtom podvodných pokusov, ktoré sa snažia oklamať daňových poplatníkov. Títo podvodníci operujú prostredníctvom nelegálnych emailov, ktoré sa tvária ako oficiálne oznámenia zo strany FS. Jedným z najnovších trikov je zasielanie falošných správ s návrhom na vrátenie finančných prostriedkov, ktoré údajne pochádzajú z investícií do kryptomien. Dôležité je si uvedomiť, že tieto emaily neprichádzajú od legitímnej adresy FS, ale skôr z adresy, ktorá sa snaží napodobniť oficiálnu komunikáciu (financnasprava@info-online24.com). Je nevyhnutné zachovať opatrnosť a nijakým spôsobom neodpovedať na takéto pochybné správy.

Finančná správa upozorňuje verejnosť, aby bola obozretná v súvislosti s nedávnymi podvodnými pokusmi. Neznámy odosielateľ vystupujúci v mene finančnej správy rozosielal falošné emailové správy z adresy financnasprava@info-online24.com, v ktorých informuje daňovníkov o údajne otvorenom účte v Barclays Bank. Tento účet mal slúžiť na nezákonné aktivity v oblasti kryptomenových transakcií a daňovníci by mali údajne získať sumu 86 740 eur, avšak podmienkou je aktivácia účtu tromi rôznymi spôsobmi.

FS dôrazne vyzýva občanov, aby nepodľahli podvodným praktikám a neprišli o svoje peniaze. Je dôležité si uvedomiť, že táto správa nie je oficiálnou komunikáciou zo strany Finančnej správy. Odporúčame verejnosti neodpovedať na takéto emaily a v prípade akýchkoľvek pochybností kontaktovať políciu.

/zdroj: finančná správa/
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *