VIRTUÁLNE SÍDLO NIE JE NEKALÁ ČINNOSŤ, ANI SCHRÁNKOVÁ FIRMA

Virtuálne sídlo je v podstate prenájom adresy s poštovou schránkou pre oficiálne sídlo. Využívajú ho živnostníci, jednoosobové spoločnosti, neziskové organizácie, ale aj väčšie obchodné firmy ako alternatívu k vlastnej fyzickej kancelárii či sídlu doma. Ideálne riešenie pre toho, kto nepotrebuje vlastný priestor. Každopádne, nejedná sa o žiadnu nelegálnu činnosť.

Mnohí si myslia, že virtuálne sídlo a schránková firma je jedno a to isté a hneď im v hlave víria negatívne myšlienky o podozrivých nekalých aktivitách. Medzi týmito dvoma pojmami je však obrovský rozdiel. Kým virtuálne sídlo je služba prenajímania oficiálneho sídla subjektom na Slovensku, je schránková firma zásterkou skutočného majiteľa a ide iba o bieleho koňa v cudzine.

Takže, virtuálne sídlo je legálnym a obľúbeným riešením pre firmy, živnostníkov, občianske združenia a ostatné subjekty, ktoré potrebujú mať oficiálnu adresu či už kvôli registrom alebo na komunikáciu s klientmi, zákazníkmi, úradmi.

A nie je to iba o zapísaní sídla. Súvisia s tým aj mnohé spojené služby, ako preberanie a evidencia pošty, jej notifikácia a skenovanie a ďalší administratívny servis.

Akú sú teda najväčšie výhody virtuálneho sídla?

V prvom rade je to úspora peňazí pre tých, ktorí nepotrebujú vlastné priestory a prenajímať si drahé kancelárie. Navyše, mnohé virtuálne sídla, ako aj to naše, ponúkajú zaujímavú adresu, blízko centra mesta, mestského úradu, pošty, vlakovej či autobusovej stanice.

Druhou podstatnou výhodou sú už vyššie spomínané služby spojené s administratívou, preberaním pošty a informáciami o jej doručení. Virtuálne sídlo totiž preberá aj doporučenú poštu, určenú len do vlastných rúk.

 

V prípade záujmu vám radi ponúkneme naše služby. Ubezpečujeme vás, že na našej adrese nesídlia žiadne podozrivé firmy, ani biele kone, ani rizikoví klienti. Navyše, priestory sú výhradne v našom vlastníctve.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *